Teslimat ve İade

Teslimat

Ürün/ürünler www.oypalife.net’in anlaşmalı olduğu Yurtiçi veya Aras Kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren maksimum 7 iş günüdür. Alıcıya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on gün uzatılabilir.

Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Kargo şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcı’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir.

Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine e-ticaret@www.oypalife.net e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

İade Prosedürü

oypalife.net online alışverişte Oypalife koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesini hedefler. Sipariş ettiğiniz ürün/ürünleri kullanılmadığı ve yeniden satılabilir özelliği bozulmadığı sürece, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde ücretsiz iade edebilirsiniz.

oypalife.net’den satın almış olduğunuz ürünlerde, ürünün yeniden satılabilir özelliğini kaybetmemiş olması ve iade koşullarına uygun olması halinde değişiklik işlemlerini bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz.

Ücretsiz İade Kargosu

Satın aldığınız ürün veya ürünleri iade etmek istiyorsanız, 14 gün içerisinde koduyla, Aras Kargo için 1329538011641 kodu ile ücretsiz gönderebilirsiniz. İade ürününüz Oypalife deposuna ulaşınca ve işleminiz sonuçlanınca tarafınıza e-posta gönderilir.

Destek için e-ticaret@www.oypalife.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

İade Şartları

Ürünlerin iade edilebilmesi için aşağıdaki iade koşullarına uyması gerekmektedir;

  • Ürün orijinal durumunda ve orijinal etiketleri ile birlikte paketinde olmalıdır.
  • Aksesuarlar, tüm parçaları eksiksiz  şekilde orijinal paketinde olmalıdır. Aksesuarlar eğer vakumlu ambalajda geldiyse vakumlu kalmalıdır.
  • Orijinal kutusu / ambalajı bozulmuş (örneğin; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış, kutusu veya iç koruyucu bez ambalajları yırtılmış ürünler kabul edilmez),tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.
  • İade edilmek istenen ürün ile birlikte sipariş  verenin adı, fatura numarası ve iade gerekçesini belirten bir dilekçe gönderilmesi gerekmektedir.
  • İade edilmek istenen ürün / ürünler kusurlu veya eksik ise  mutlaka e-ticaret@www.oypalife.net e-posta adresine durumun  iletilmesi gerekmektedir.

İade alınmayan ürünler

  • oypalife.net dışında bir kaynaktan satın alınan ürünler
  • Kötü kullanım ya da ihmal kaynaklı (kimyasallar, aşındırıcı maddeler, açık alev, yüksek ısı, keskin nesneler vb. ile temas) hasar görmüş ürünler
  • Yanlış ya da amacı dışında kullanım dolayısıyla hasar görmüş ürünler

Para İadesi

İade edilen ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, Oypalife geri ödemeleri 3 iş günü içerisinde bankaya iletmektedir. İade edilen tutarın kredi kartlarına yansıma süresi ortalama 3-4 iş günü iken banka kartlarında bu süreç 10 günü bulabilmektedir. Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.

İade Adresi:

Oypalife
İdealtepe Mahallesi Dik Sokak No:1 Kat:2 Daire:3, Eko Plaza Maltepe-İSTANBUL

Destek için e-ticaret@www.oypalife.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.

Sohbeti Başlatın!
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Scan the code
Merhaba, 👋
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?